Alkohol a tloušťka

Věřte nebo ne, ale alkohol v jakékoliv formě je v zásadě kalorickou bombou. V otázce kalorií vyjde na stejno, jestli si dáte jedno orosené pivo, nebo sladkou a nadýchanou koblihu. Takže alkohol může způsobit nejen závislost, ale také obezitu a s tím spojené další zdravotní komplikace.

Na jeden gram alkoholu se udává přibližně okolo 7 kcal bez jakékoliv výživové hodnoty. Při nadměrném množství požívání alkoholu hrozí riziko, že nestačíme spálit tolik kcal, které přijímáme, tudíž hrozí riziko tloustnutí. Při velmi střídmém, řekněme rekreačním užívání alkoholových nápojů, by podle některých dostupných studií nemělo hrozit nekoordinované tloustnutí.

Mezi nejpopulárnější alkoholové nápoje v české společnosti můžeme zařadit pivo a víno. Logicky platí, že čím více má pivo alkoholu, tím je energeticky bohatší a tím se zvyšuje riziko tloustnutí. Obdobně to platí i u vína. Nejméně energeticky náročná jsou bílá suchá vína, oproti vínu portskému či vína s přívlastkem, která mají vyšší zbytkový cukr.

Tak či tak můžeme říci, že samotný alkohol z vás obézní neudělá, ale přesto doporučujeme se držet zdravého rozumu a zdravého životního stylu, kde nemá alkohol své velké místo, na druhou stranu v rozumné míře Vám tloušťku nezpůsobí.

A k tomu příležitostnému pití Vám bude určitě chutnat i náš alkohol z naší řemeslnné destilérky.

 

OBJEDNEJTE SI KVALITNÍ ALKOHOL >>

Na zdraví!

sklenička s pitím alkoholu doplněna pomerančem a ledem