ALKOHOL MŮŽE I LÉČIT

!!!POZOR!!! Prosím, berte na vědomí, že se nejedná o odborný článek a veškerý jeho obsah není nijak lékařsky potvrzen natož garantován. Jedná se pouze o laické názory lidí bez adekvátních studií, které by dané účinky doložili. V případě řízení se obsahem tohoto článku neneseme žádnou zodpovědnost za případné poškozenÍ zdraví a negarantujeme pravdivost tohoto obsahu!!! Děkujeme.

 

O negativním dopadu alkoholových nápojů slýcháme v televizi, rádiu a samozřejmě existuje řada článků, studií na toto téma. Nicméně pojďme to vzít i z té druhé strany, protože alkohol může posloužit i jako lék. Stačí se na věc podívat z toho správného úhlu.

Někdo má za samozřejmé používat alkohol jako prevenci různých onemocnění, faktem zůstává, že toto téma je stále velmi kontroverzní a v zásadě nikdo vám neposkytne jasnou odpověď. Přesto existují lékaři určitého zaměření, jako třeba kardiologové, kteří v některých případech může souhlasit s názorem, že přiměřené množství alkoholu je v rámci prevence srdečních cévních onemocnění prospěšné. Je obecně známo, že alkohol (stále se bavíme o malém množství) rozšiřuje cévy a dokáže uvolnit napětí. 

Alkohol má také efekt účinné dezinfekce drobných poranění, například odřené koleno apod. Můžete jej použít i jako likvidátora různých bakterií třeba v autě na volantu, klávesnici aj., a to formou vatové tyčinky namočené do alkoholu, čímž se dostanete i do méně dostupných míst.

Dále střevní problémy lze v některých případech momentálně léčit formou podání alkoholového nápoje. Většinou se doporučuje mezi lidmi tzv. panák klasického rumu nebo slivovice. Ostatně spousta Čechů v průběhu roku rádo létá na dovolenou do Egypta, kdy téměř každý ví, co je tamní „faraonova pomsta“ (žaludeční a střevní problémy) a preventivně s sebou vozí lahev právě buď rumu, nebo kvalitní slivovice.

A v neposlední řadě je to stres, který ne vždy lze ovlivnit jinými technikami než si prostě dát menší skleničku nějakého alkoholu, který jak je známo, uvolňuje napětí. Nicméně tady opravdu velmi opatrně, protože špatné psychické rozpoložení v kombinaci s alkoholem může způsobit i dlouhodobou závislost.

!!!POZOR!!! Prosím, berte na vědomí, že se nejedná o odborný článek a veškerý jeho obsah není nijak lékařsky potvrzen natož garantován. Jedná se pouze o laické názory lidí bez adekvátních studií, které by dané účinky doložili. V případě řízení se obsahem tohoto článku neneseme žádnou zodpovědnost za případné poškozené zdraví a negarantujeme pravdivost tohoto obsahu!!! Děkujeme.

 

CHCI POŘÍDIT KVALITNÍ ALKOHOL >>

Na zdraví!

sklenička s pitím alkoholu doplněna pomerančem a ledem