Alkohol v letních dnech a čemu se vyvarovat?

Léto. Nejslunečnější roční období plné zábavy v podobě festivalů, dovolených, zahradních párty nebo romantických posezení za vlahých letních večerů. Tohle všechno si většina lidí spojuje nejen s dobrým jídlem, ale samozřejmě i pitím nejen nealkoholických nápojů. Ale jak se říká, všeho s mírou.

Myslím, že všichni víme, že pití alkoholu na přímém slunci není ze zdravotního hlediska nic, co by vám jakýkoliv lékař či zdravotník doporučil. Alkohol v kombinaci s vysokou letní teplotou urychlí jeho účinky a vliv v našem těle. Alkohol rozšiřuje cévy, to stejné i horko, proto kombinovat obojí ve větší míře může způsobit našemu tělu kolaps.

Zvýšená konzumace alkoholu je logicky způsobena i faktem, že máme v teplých letních dnech větší žízeň a pokud nepijeme u bazénu zrovna vodu, ale třeba vodku s džusem, měli bychom si dávat opravdu pozor (úrazy v opilosti, kolaps). Optimální množství vypitého alkoholu denně v letních dnech je jeden drink na osobu, tak si o tom můžeme zkusit alespoň zapřemýšlet.

A jaký drink bychom pro letní horký den mohli doporučit, pokud opravdu trváte na něčem alkoholickém? Určitě něco slabšího s méně procenty alkoholu, jako jsou ovocná piva, vinný střik apod.

Ale můžete také vyzkoušet alkohol z naší řemeslné destilérky.

OBJEDNEJTE SI KVALITNÍ ALKOHOL >>

Na zdraví!

sklenička s pitím alkoholu doplněna pomerančem a ledem