ALKOHOLOVÉ MÝTY

V životě se běžně setkáváme s řadou mýtů, ať už se to týká oblasti historie, zdraví, životního stylu apod. Mýtům se nevyhnul ani alkoholový svět. Pojďme se společně podívat na některé mýty v souvislosti s podáváním alkoholových nápojů.

K rybám si můžeme dopřát pouze bílé víno? Tak tohle je jeden z největších omylů, ale většina z nás to takhle podává. Nevím, jak vám, ale mně osobně se snad ještě nikdy nestalo, že by mi někdo nabídl k rybě červené víno. Velký omyl. Velmi totiž záleží na konkrétních chutích jídla a třeba právě grilovaná ryba souzní s lehčím červeným vínem. Těžší červená vína můžeme podávat s rybou, která na talíři zároveň obsahuje dostatečné množství zeleniny.

O červeném vínu se zase traduje, že se ideálně hodí k sýrům, nikoliv bílé. Sladší bílá vína (opravdu ne ta suchá) jsou v kombinaci s výraznými sýry dokonalou dvojící. Vůbec se toho nemusíte bát.

Zbyla vám na stole otevřená láhev nějakého alkoholového nápoje (víno, whisky aj.)? Z devadesáti procent ji dáme zpátky do lednice, takový už zautomatizovaný zvyk. Ale víte, že třeba vína je dobré skladovat na boku? U otevřené korkové láhve, která je v lednici ve stoje totiž hrozní riziko, že se do lahve dostane vzduch. U ostatních tvrdších alkoholových nápojů jako je rum, vodka apod. jsou snad všichni přesvědčeni, že ideálně dá do co největšího chladu, někteří dokonce tyto nápoje skladují i v útrobách mrazáku. Věřte, že tento tvrdý alkohol má mnohem raději spížku se stálou teplotou a suchým prostředím.

Poměrně vtipným mýtem je myšlenka toho, že čirý alkohol nezpůsobuje druhý den tak velkou kocovinu. Ale když se nad tím zamyslíte, tak celkem jednoduché pravidlo je, že čím méně vypijete, tím menší jsou druhý den následky. Co je pravdou, že po levném a opravdu nekvalitním alkoholu vám může být více nevolno, než po kvalitním a správně zpracovaném.

 

POŘÍĎTE SI KVALITNÍ ALKOHOL OD NÁS A VYVRAŤTE NĚKTERÝ Z MÝTŮ >>

Na zdraví!

sklenička s pitím alkoholu doplněna pomerančem a ledem