Historie ginu

Historie praví, že první giny se vyráběly v Amsterdamu a Londýně. Pro každé toto město měl tamní gin jiné užití a jinou výrobu. První giny vznikaly na konci 15. století v Nizozemsku. Tento nápoj se zde začal vyrábět z obilí a posléze byl dochucen jalovcem a doslazen cukrem, nicméně ve velkém se začal v Amsterdamu vyrábět až kolem roku 1570.

Dále až v 16. století se začal tento alkohol dostávat dál do Evropy, například do Francie. V 17. století také Angličané v třicetileté válce bojující na straně Nizozemska ochutili tento nápoj a po návratu do Anglie sháněli něco, co by se tomuto alkoholu podobalo, povedlo se, pomohli jim holandští emigranti.

Gin jako lék

V 17. století jeden nizozemský doktor obohatil gin bylinkami a označil tento nápoj jako urologický lék. Doporučoval každému se alespoň jednou měsíčně pořádně opít ginem. V této době obliba ginu značně stoupala. Dokonce se gin stal součástí běžné holandské stravy.

Gin v Anglii

Na konci 17. století král Vilém III. Oranžský, který byl původem z Nizozemí, byl tím, kdo otevřel cestu ginu a postaral se o jeho zviditelnění.

Nicméně v Anglii se začalo destilovat opravdu ve velkém a tento alkohol se prodával i na černo. Posléze musel parlament zakročit a vydat zákony, které ztížily jeho distribuci, výrobu a hlavně zakázaly prodeje nelegálním prodejcům.

Gin dnes

Tak jako každý alkohol se i gin vyvíjel a zlepšoval, a tak si nejen v historii, ale i dnes, získal jasné místo na trhu s alkoholem a miliony obdivovatelů po celém světě.

 

OBJEDNEJTE SI KVALITNÍ GIN >>

Na zdraví!

sklenička s pitím alkoholu doplněna pomerančem a ledem