Jak pít gin?

Kvalitní gin je díky různým spojením přísad, které jsou chuťově bohaté, určitě vynikající i čistý. Mimo koktejlů z ginu, které jsou také značně oblíbené, má tento alkohol mnoho svých obdivovatelů i sám o sobě. Spousta jeho příznivců si také do ginu přidává pouze drcený led, protože vědí, že právě ten přispěje k vyniknutí jeho chuti, jeho jednotlivým složkám. Často také vidíme gin s plátkem limetky, ale to je ostatně častý přídavek u značného množství aperitivů. 

Ale i ve zmíněných koktejlech vynikne chuť ginu. Velice známý je gin s tonikem a okurkou. Poměr ginu může být různorodý, až ½ objemu, záleží na chuti daného jedince. Historie vzniku tohoto koktejlu je opravdu zajímavá.

Sahá do Indie do poloviny 18.století, kde angličtí vojáci popíjeli tonik jako ochranu před komáry roznášející malárii. Tonik obsahuje alkaloid chinin, tedy látku, která se dříve používala jako prevence proti malárii. Ovšem takový historický tonik není nic, na čem byste si pochutnali, byl to velice hořký nápoj, nedokonale chuťově vyladěn oproti dnešním tonikům, a tak si do něj vojáci přidávali gin, který naopak už tenkrát byl dobrý a tím byli schopni tonik s větší chutí popíjet.

V jiném článku jsme již o koktejlech psali, ale pojďme se podívat ještě na ty, které jsme nezmínili.

Tom Collins

Do dvoudecové sklenice vložíme led, přilejeme 5 cl ginu, 2 cl šťávy z citronu a 1 čajovou lžičku moučkového cukru. Zbytek dolejeme sodou, zamícháme a klasicky ozdobíme plátkem citrusu (pomeranč, citron, limeta).

Blue Devil

Anglicky “modrá” v tomto názvu není náhodou, tento nápoj je skutečně modrý. Barvu získá díky likéru Blue Curacao v dávce 2 cl, k tomu přidáme gin 4 cl a citronovou šťávu 2cl. Tradičně promícháme v šejkru a podáváme s třešničkou a plátkem citronu ve sklenici na šampaňské.

 

OBJEDNEJTE SI KVALITNÍ GIN >>

Na zdraví!

sklenička s pitím alkoholu doplněna pomerančem a ledem