JAK SE POKUSIT VYZRÁT NA KOCOVINU?

Jak všichni víme, alkohol je v mnoha směrech velmi zrádný a záludný. A nic víc si nepřejeme po vydařeném večírku plném alkoholových nápojů, abychom se ráno cítili stejně tak dobře, jako na skvělé party. Bohužel tomu tak většinou není a spousta z nás by druhý den nejraději umřela. Dobrou zprávou je, že existuje pár rad, které mohou následky alkoholového mejdanu eliminovat, proto se na ně pojďme společně podívat.

Hlavní zásada je, kdo je připraven, není překvapen. Takže musíme začít řádnou přípravou ještě než začneme požívat alkohol, a to:

  • mějte v zásobě vitamin B, ten totiž rapidně s požitím alkoholu v těle ubývá a vám tak ubývají síly, když si dáte předem dostatek vitaminu B, určitě se nebude cítit tak vysílení
  • lžička olivového oleje, který je považován za zdravý tuk, prospěje vašemu žaludku a omezí rychlé vstřebávání alkoholu
  • dopřejte si k jídlu něco tučnějšího, ne však přímo smaženého, ale například tučnou rybu jako je makrela.

A jaké zásady dodržovat na mejdanu? Rozhodně nemíchejte různé druhy alkoholu, to opravdu ještě nikdy nikomu neprospělo. Obzvlášť buďte opatrní při míchaných alkoholových nápojích, které jak je obecně známo, dokáží způsobit velký bolehlav. Snažte se dbát na to, aby alkohol byl opravdu kvalitní a ideálně světlý (vodka), protože tmavší alkohol obsahuje tzv. kongenery, což jsou vedlejší látky, které se objevují v kvašených nápojích a přispívají k větší kocovině. A závěrem doporučujeme dostatečné množství vody, alkohol dehydratuje.

 

POŘÍĎTE SI KVALITNÍ ALKOHOL OD NÁS A VYZRAJTE NA KOCOVINU >>

Na zdraví!

sklenička s pitím alkoholu doplněna pomerančem a ledem