Míchané koktejly z ginu

Gin není jen vynikající aperitiv, ale bezesporu i vynikající druh alkoholu hodící se do velkého množství míchaných drinků. Pokud jste milovníci ginu jako takového, je lepší si vybírat giny méně chuťově zbarvené a zároveň pokud máte rádi míchané drinky, určitě zkuste některé právě s ginem.

Pojďme se podívat na některé tradiční míchané nápoje z ginu.

Gin & Tonik

Toto je rozhodně legenda mezi míchanými drinky, a to dokonce až taková, že tento koktejl má i svůj mezinárodní den. I přesto, že je tak jednoduchý, tak si na něm spousta lidí velmi ráda pochutná, což právě jeho oblíbenost jasně dokazuje. Skládá se pouze ze zmíněných tekutin v názvu. Postačí tedy dobrý gin, dobrý tonik, přidáme led na vychlazení, ozdobíme plátkem citrusu a špičkový koktejl máme na světě.

Martini

Pokud je v nějakém filmu scéna s barem, je velmi časté, že si herec ve filmu objednává právě Martini a stejně tak tomu je i v nejednom slavném snímku o Jamesi Bondovi. Tento populární koktejl je založen na jednoduché kombinaci ginu a vermutu.

Negroni

Další známý míchaný nápoj je Negroni. Tento koktejl je lehce nahořklý. Rozhodně po něm tedy nesahejte, pokud máte rádi sladší koktejly. Jedná se o kombinaci ginu, vermutu, Campari a tato kombinace vykouzlí ovocnou chuť. Je potřeba všechny ingredience namíchat ve správném poměru – a sice 30 ml od každého nápoje. Do whiskové sklenice přidáme velkou kostku ledu.

Gin Fizz

Tento koktejl je bráška od Gin toniku, v tomto případě pouze zaměníme tonik za neutrální perlivou vodu a necháme tím vyniknout chuť samotného ginu.

Gimlet

Tento drink je kyselejšího charakteru a je připraven během krátké chvilky. Ale aby chuť drinku vynikla, měl by být ledově vychlazený. Skládá se z: 4cl Bobby’s Dry Gin, 2cl Rose’s Lime Juice (můžete nahradit Moninem). A na závěr osminka limetky na ozdobu.

 

OBJEDNEJTE SI KVALITNÍ GIN >>

Na zdraví!

sklenička s pitím alkoholu doplněna pomerančem a ledem