Dokonalý pár v podobě rumu a doutníku

Myslím, že to známe všichni, nejen z filmů. Podvečer, sklenka dobrého destilátu v podobě rumu a v ruce kvalitní doutník podtrhující chuť nápoje. Co víc si přát. Aby vše ladilo, tak jak má, je potřeba se zamyslet nad správným párováním těchto dvou chutí.

Faktem zůstává, že každý jsme jiný, proto i najít návod na dokonalou chuť pro všechny, není lehké, nicméně můžeme se pokusit řídit základními pravidly, na které se společně podíváme. Základním pravidlem je, že doutníky patří k tmavým rumům, lehčí doutník k lehčímu a sladšímu rumu, silnější doutník k vyzrálejšímu, nejlépe však párovat obojí ze stejné oblasti původu.

Dále je třeba dbát na to, aby každý začínal tzv. pozvolna, zkoušel chutě jemnější a postupně se dopracoval k těm opravdu silným chutím. Také je třeba si uvědomit, že jak u doutníků, tak rumů platí kvalita, aby byly použity kvalitní ingredience, suroviny a vše prošlo řádným procesem stárnutí, zrání a skladování.

A nezapomeňte dbát na správné podávání. Rum ve vhodných a křišťálově čistých skleničkách, pro doutník mít nachystaný čistý popelník, detaily jsou v tomto případě na místě.
Není nic zábavnějšího a požitkářského, než zkoušet a kombinovat různé chutě tak, aby vše harmonizovalo tak, jak má.

Určitě také neváhejte vyzkoušet ten náš rum, který Vám určitě zachutná a kdo ví, třeba jednou do našeho sortimentu přibudou i samotné doutníky.

 

OBJEDNEJTE SI KVALITNÍ RUM >>

Na zdraví!

sklenička s pitím alkoholu doplněna pomerančem a ledem