Spotřeba alkoholu v ČR stoupá

Nejen u dospělých, ale bohužel i mezi mladistvými stále více stoupá spotřeba alkoholu. Ve spotřebě alkoholu se Česko drží mezi evropskými státy na pomyslných předních medailových příčkách.

V roce 2018 se podle statistik dokonce Česko drželo spolu s Francií na stříbrné pozici. Každý Čech pak vypil průměrně okolo 11 litrů alkoholu ročně. Důvody, proč tomu tak je, jsou různého charakteru a původu. Někdo hledá úlevu z všedních dnů, jiný tak řeší osobní problémy, deprese či se pije jen tak pro zábavu (z nudy). Nemluvě o popíjení alkoholu mezi mladistvými, někdy i pod 15 let. Bohužel zatím nikdo nepřišel s efektivním řešením, jak tomu zabránit. Nepřidala tomu ani coronavirová pandemie.

Různé výzkumy uvádějí, že od roku 2022 je sice spotřeba alkoholu v Česku na velmi vysoké úrovni, nicméně světlým bodem zůstává fakt, že výrazně nedochází k nárůstu. Důležité je, že většina konzumentů si problém s alkoholem nechce vůbec připustit. Někteří dokonce tvrdí, že jde o národní postoj a kulturu. Mezi nejčastější důvody alkoholu patří:
– chuť
– stres
– začlenění do kolektivu
– oslavy
– a jiné.

Statistika udává, že na hraně závislosti s alkoholem je zhruba okolo 1, 7 milionů lidí. Ročně zemře několik desítek na předávkování alkoholem. Častěji jsou to muži než ženy. Závěrem zůstává, že je potřeba více dbát na protialkoholní opatření, především, co se týče dětí a mladistvých.

Takže pamatujte, vše s m(M)írou a když už, tak kvalitní alkohol z naší řemeslnné destilérky.

 

OBJEDNEJTE SI KVALITNÍ ALKOHOL >>

Na zdraví!

sklenička s pitím alkoholu doplněna pomerančem a ledem