VLIV ALKOHOLU NA ŽENSKOU PLODNOST

Téma reprodukce se stalo fenoménem současnosti, a to v celosvětovém měřítku. Člověk by řekl, že s plodností jsou spjaty snad všechny oblasti a logicky se tomu nevyhnul ani alkohol a jeho užívání. Existuje celá řada studií, kdy většina z nich uvádí, že požívání většího množství alkoholu snižuje u žen plodnost až o téměř polovinu.

Ženy, které danou studií v délce rok a půl prošly, měly prokazatelně nižší šanci na otěhotnění při pravidelném požívání alkoholu, než ty abstinující. I pouhé tři sklenky vína týdně ukázaly snížení plodnosti.

Nejvýraznější pokles plodnosti při požívání alkoholu ženami byl v době ovulace, a to dokonce o více jak šedesát procent. Z toho zcela jasně vyplývá, že požívání alkoholu narušuje ženský hormonální systém.

Logicky tedy ženy, které se snaží otěhotnět, by se měly vyhýbat nadměrnému požívání jakýchkoliv alkoholických nápojů, nejlépe je zcela vypustit. Samozřejmě velkou roli vedle požívání alkoholu sehrává i věk ženy, jiné závislosti (například kouření), tělesná váha, celkový zdravotní stav.

V posledních letech bohužel stále více žen tíhne k alkoholu, ostatně není nic neobvyklého si doma posedět po náročném dni u sklenky vína. Přesto jsou období, jako třeba právě snaha o otěhotnění, kdy by alkohol neměl v životě hrát žádnou roli, nejen tedy u žen, ale i mužů.

 

CHCI POŘÍDIT KVALITNÍ ALKOHOL A PÍT S MÍROU >>

Na zdraví!

sklenička s pitím alkoholu doplněna pomerančem a ledem