Dobrý Gin

Gin je bezpochyby nejčastěji různorodě zbarvený alkohol. Je to tím, že je tvořen s různými kombinacemi botanicals, zároveň to ovlivňuje také chuť a barvu ginu. Právě i tímto si gin získává mnoho příznivců, jeho chuť totiž může být s různými nádechy, či rozličná a vyhovět různým chuťovým kanálkům.

Jak vybrat gin, aby vám chutnal?

Jeden chutná tomu, druhý zas tomu. I různé špičkové giny budou mít u někoho 10 bodů a u dalšího 3. Dá se nějak postupovat, abychom vybrali ten pravý pro nás?

Pojďme se poradit:

  • Pomoci Vám mohou různé recenze a testy ginu dostupné běžně na internetu. Je dobré si vybírat z ověřených portálů, třeba známý prodejci alkoholu apod.
  • Zkuste si vyhledat giny, které se umístily na předních příčkách v soutěžích.
  • Navštivte gin bar, například Šílený Myšák v Brně, ale je jich mnohem více všude po ČR. Tak budete mít možnost ochutnat různé druhy ginu a na základě toho se rozhodnete, který stojí za to si objednat domů.
  • Pokud nejste barový typ, existují také degustační varianty ginu, vyzkoušejte je, než koupíte celou láhev.

Výhodou ginu oproti rumu a whiskey je, že nezraje v sudech a tak jeho cena není příliš vysoká a případné objednání láhve, která Vám nebude chutnat, až tolik nebolí.

Do konce už do ceny 500,- Kč najdete opravdu chutné a oblíbené giny. Do 1000,- Kč koupíte velice dobré láhve. Limitované edice a prémiové giny se pohybují do částky 2000,- Kč.

Zárukou dobrého ginu by mělo být dodržení výrobního procesu a v tomto případě by měl destilát mít označení London Dry Gin. Takhle označený destilát musí mít před ředěním obsah alkoholu 70 % a více a nesmí se dobarvovat a dochucovat mimo destilační proces.

 

OBJEDNEJTE SI KVALITNÍ GIN >>

Na zdraví!

sklenička s pitím alkoholu doplněna pomerančem a ledem